#Koronawirus. Punkt drive-thru powstanie przy szpitalu w Pajęcznie. Już od czwartku 15 października!

342
fot. Pixabay (Pixabay License)

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Pajęcznie powstanie mobilny punkt poboru próbek do badań na obecność koronawirusa.

Od czwartku 15 października w Pajęcznie będzie otwarty „Punkt poboru materiału biologicznego do przeprowadzania testu na obecność koronawirusa SARS -CoV-2”. Pobranie wymazów będzie odbywać się w namiocie przy budynku SPZOZ w Pajęcznie  (ul. 1 Maja 13/15 w Pajęcznie).

Punkt czynny w godzinach 7.00-11.15 będzie działał na zasadach punktu Drive-Thru, gdzie próbki pobierane będą tylko i wyłącznie od osób przebywających w samochodach. W mobilnym punkcie pobrań pacjenci będą mieli wykonywane testy po zleceniu ich przez lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Skierowania na wymazy są wystawiane w systemie informatycznym przez lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Informacje dla pacjentów chcących skorzystać z punktu Drive-Thru :

  • Pacjent na 2-3 h przed badaniem nie powinien spożywać posiłków, myć zębów, nie stosować płynów do płukania jamy ustnej, nie żuć gumy, nie stosować leków wziewnych, przeciwdrobnoustrojowych ani tabletek do ssania na gardło.
  • Pacjent skierowany przez lekarza POZ na wymaz przyjeżdża samochodem, którego nie może opuszczać przez cały czas procedury pobierania wymazu:
  • pacjent zgłasza się na badanie w maseczce zakrywającej usta i nos;
  • przygotowuje dokument ze zdjęciem i nr PESEL ;
  • pielęgniarka odbiera dokument potwierdzający tożsamość i dokonuje czynności administracyjnych;
  • na polecenie pielęgniarki pacjent zdejmuje maseczkę i otwiera szeroko usta;
  • pielęgniarka pobiera wymaz z gardła pacjenta przez uchyloną szybę w samochodzie;

Źródło: powiatpajeczno.pl

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: