Czerwone serce w Działoszynie zapewnione nakrętkami. Komu pomogą?

251
Fot. Dzialoszyn.pl

Nasze Czerwone Serduszko przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Działoszynie jest już pełne. Cała akcja trwała kilka dni i serduszko zapełniło się po brzegi. Teraz czekamy na transport i nakrętki pojadą do Hani Łączkowskiej chorej na SMA.

Dziewczynka jest chora na rdzeniowy zanik mięśni typu 1, chorobę, która każdego dnia pustoszy jej organizm z nieodwracalnymi skutkami. Wszelkimi możliwymi kanałami od mediów, poprzez fundacje, oraz różnego rodzaju akcje i licytacje charytatywne ludzie starają się zrobić wszystko by wesprzeć Haneczkę i jej rodziców w nierównej walce z wrogiem jakim jest SMA. Choroba ta powoli – z dnia na dzień wyłącza z funkcjonowania po kolei wszystkie mięśnie dziecka. Na dzień dzisiejszy Hania karmiona jest już poprzez sondę. Jedyną szansą na ratunek jest szalenie kosztowna terapia genowa, przeprowadzana przy użyciu leku, sprowadzanego z USA o nazwie Zolgensma. Badania wskazują, że szybkie podanie leku stanowi ogromną szansę w zatrzymaniu postępu choroby, a nawet cofnięcia spustoszeń zaistniałych już w całym organizmie. Istotny jest czas. W związku z okresem pandemii działania zostały mocno okrojone, a osiągnięcie celu w zbiórce zwolniło w zastraszającym tempie. Zbiórka dla Hani trwa aż od 29 stycznia. Z czasem stan zdrowia dziewczynki pogarsza się dlatego właśnie każdy kolejny dzień zwłoki niesie ze sobą potężne ryzyko i lęk o życie Haneczki. Wspomniane leczenie wycenione jest na kwotę ok. 10 mln zł, z czego do celu pozostało już tylko albo aż 2,5 mln. Każda złotówka zebrana w tym celu liczy się ogromnie ponieważ skraca czas cierpienia dziecka i rodziców, a zarazem przybliża nas do podjęcia terapii.

Link do zbiórki na siepomaga :

https://www.siepomaga.pl/haneczka

Grupy licytacyjne : https://www.facebook.com/groups/1689201547881832

https://www.facebook.com/groups/190720808794418

Brawo Mieszkańcy Miasta i Gminy Działoszyn i innych miejscowości! Czas zbierać dalej, żeby pomóc kolejnemu dziecku.

Niebawem czerwonych serduszek na nakrętki będzie w gminie Działoszyn więcej. Zostaną one ustawione w m.: Trębaczewie, Raciszynie i Szczytach.

Źródło: dzialoszyn.pl

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: