Czerwone serce przeznaczone do zbiórki nakrętek jest już w Działoszynie!

144
Fot. Dzialoszyn.pl

W kwietniu br. został zamówiony przez Miasto i Gmina Działoszyn czerwony kosz w kształcie serca z przeznaczeniem na zbiórkę plastikowych nakrętek. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną pojemnik dotarł do nas dopiero w połowie września i został zamontowany na terenie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie na ulicy Ogrodowej 3a. Do zbierania nakrętek i wrzucania ich do pojemnika zachęcamy zarówno uczniów, rodziców jak i wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Działoszyn.

Zebrane nakrętki będą formą wsparcia dla osób potrzebujących pomocy. Zgłoszenia osób wymagających takiego wsparcia należy dokonywać drogą mailową pod adresem kierownikoswiaty@dzialoszyn.pl

Pojemnik przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku, czy jogurtach, ale również po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeżeli mają one np. tekturowe uszczelki – trzeba je usunąć przed wrzuceniem.

Źródło: dzialoszyn.pl

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: