Respirator zakupiony ze środków finansowych przeznaczonych na organizację tegorocznych Dni Miasta i Gminy Działoszyn, trafił do szpitala w Wieluniu

117
Fot. Dzialoszyn.pl

W dniu 10 września 2020 r. Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn p. Rafał Drab, wraz z Wiceprzewodniczącą, Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Kultury Fizycznej Rady Miejskiej w Działoszynie p. Danutą Cieślą i Naczelnikiem Wydziału Ogólnego i Spraw Obywatelskich p. Martą Gniecioszek, dokonali uroczystego przekazania Respiratora Stacjonarnego R860 w wersji Basic firmy GE Healthcare zakupionego przez Miasto i Gminę Działoszyn dla SP ZOZ w Wieluniu, w związku z walką z COVID-19. Respirator został zamówiony przez Miasto i Gminę Działoszyn w miesiącu marcu br. Zakupu dokonano ze środków finansowych przeznaczonych na organizację tegorocznych Dni Miasta i Gminy Działoszyn, które nie odbyły się w związku z epidemią COVID-19.

W maju br. Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn przekazał pierwszą część sprzętu medycznego dla SP ZOZ w Wieluniu, w postaci monitora funkcji życiowych CVSM 67NXEP-2 wraz z akcesoriami.

Ponadto warto przypomnieć, że Działoszyński magistrat, oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Działoszyn dotychczas wsparli SP ZOZ w Pajęcznie, SP ZOZ w Wieluniu, Pogotowie Ratunkowe Oddział w Działoszynie, Komisariat Policji w Działoszynie, Powiatowy Urząd Pracy w Pajęcznie, Lokalną Grupę Działania Kraina Wielkiego Łuku Warty w postaci: maseczek wielokrotnego i jednokrotnego użytku, płynów do dezynfekcji dłoni i pomieszczeń, kombinezonów ochronnych, przyłbic, okularów, rękawiczek jednokrotnego użytku. Przez Miasto i Gminę Działoszyn zakupione zostały również maseczki wielokrotnego użytku dla mieszkańców gminy.

Źródło: działoszyn.pl

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: