11-latka potrącona na przejściu dla pieszych. Dziewczynkę przetransportowano do szpitala śmigłowcem

905
Fot. Wielun.policja.gov.pl

Wieluńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Wieluniu na ul Popiełuszki. Jak ustalili mundurowi kierujący volkswagenem caddy potrącił 11- latkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Dziewczynka z obrażeniami ciała śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala.

9 września 2020 roku około godz. 8:30 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu dziecka na przejściu dla pieszych na ul. Popiełuszki w Wieluniu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia 36- latek kierujący volkswagenem caddy jadąc ul. Popiełuszki w kierunku ul. POW potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 11- latkę. Na skutek tego zdarzenia dziewczynka doznała obrażeń ciała i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala w Łodzi. Badanie alkomatem wykazało, że 36- letni kierowca był trzeźwy. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia, będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu.

Apelujemy do kierowców o to, aby szczególnie teraz, w okresie rozpoczynającego się roku szkolnego, zachowywali wzmożoną ostrożność i czujność w rejonach szkół i przedszkoli, a także przejść dla pieszych.

Źródło: Wieluń.policja.gov.pl

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: