Wakacyjne propozycje KRUS dla dzieci i młodzieży

133
Fot. kRUS

Wakacje dzieci i młodzieży na wsi to czas wytężonej pracy i ogromnego wysiłku ich rodziców. Często towarzyszy temu zmęczenie i pośpiech oraz brak uwagi poświęcanej młodym mieszkańcom terenów wiejskich.

Podstawową sprawą jest zapewnienie dzieciom właściwej opieki, przygotowanie odpowiedniego miejsca do wypoczynku i zabawy z dala od części produkcyjnej gospodarstwa w okresie wakacyjnym. W związku z tym Oddział Regionalny KRUS w Łodzi przypomina o przestrzeganiu zasad BHP oraz działaniach prewencyjnych, prowadzonych na terenie województwa łódzkiego.

Kurs dla dzieci

Z myślą o dzieciach w wieku 6-14 lat, Kasa przygotowała kurs e-learningowy „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia.

Wśród uczestników, którzy go ukończą i prześlą swoje zgłoszenia do Centrali KRUS, rozlosowanych zostanie 100 hulajnóg. Szczegóły na stronie: www.krus.gov.pl a sam kurs jest dostępny pod adresem: prewencja.krus.gov.pl

Konkurs dla młodzieży

Dla młodzieży w wieku 15-24 lata przygotowany został Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika”

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów uczelni wyższych o profilu rolniczym. Myślą przewodnią konkursu jest przekonanie, że wypadki przy pracy i choroby zawodowe można wyeliminować, jeśli zastosuje się odpowiednią strategię prewencji.

Strategią Wizji Zero jest zwrócenie uwagi na 3 wymiary pracy człowieka:

  • bezpieczeństwo,
  • zdrowie,
  • dobrostan.

Pamiętajcie – wystarczy mieć oryginalny pomysł, nakręcić krótki (do 2 minut) film i wysłać do Centrali KRUS. Czekają bardzo atrakcyjne nagrody, a o szczegółach przeczytacie na stronie internetowej www.krus.gov.pl, w zakładce Moja Wizja Zero.

Zapraszamy zarówno dzieci jak i młodzież do udziału w konkursach. Do zdobycia, poza wiedzą na temat zagrożeń występujących w pracy rolnika są również atrakcyjne nagrody. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 września 2020 roku.

Źródło: KRUS

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: