O krok od tragedii. Nastoletni chłopiec z gminy Pajęczno cudem uniknął utonięcia

1429
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Dla sześciu młodych mieszkańców Pajęczna w wieku 15-16 lat pierwszy dzień wakacji zakończyłby się tragicznie. Jeden z uczestników wyprawy nad rzekę w Niwiskach Dolnych kąpiąc się z ledwością uniknął utonięcia.

27 czerwca 2020r. o godzinie 15:15 dyżurny pajęczańskiej Komendy Policji otrzymał zgłoszenie, że nad rzeką Warta w miejscowości Niwiska Dolne nurt porwał kąpiącego się chłopca. Natychmiast skierował tam dwa patrole funkcjonariuszy. Na miejscu policjanci zastali sześciu młodych chłopców w wieku 15-16 lat, mieszkańców Pajęczna i gminy Pajęczno, którzy oświadczyli, że podczas wspólnego spędzania czasu nad rzeką jeden z kolegów poszedł się kapać, lecz gdy po chwili stracili go z oczu, natychmiast zadzwonili na numer alarmowy 112. Po pewnej chwili ich kolega o własnych siłach, z trudem zdołał wydostać się na brzeg. Jak oświadczył 16-letni mieszkaniec Pajęczna, w trakcie kąpieli stracił grunt pod nogami, a następnie porwał go nurt rzeki. W ostatniej chwili zdołał chwycić się wystającej gałęzi, która uratowała mu życie i wydostać się na brzeg. Na miejsce przyjechała również karetka pogotowia ratunkowego, oraz Straż Pożarna. Po przebadaniu młody mężczyzna nie posiadał żadnych obrażeń i jego życiu i zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. On i jego koledzy zostali przekazani prawnym opiekunom.

Policja po raz kolejny apeluje bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik wodny. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość.

Źródło: policja.pajeczno.gov.pl

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: