Komunikat w sprawie zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody w wodociągu Pajęczno

913
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pajęcznie z dnia 04.06.2020r.  skierowany do odbiorców wody z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Pajęczno  (miejscowości: Pajęczno, Dylów Rządowy, Dylów Szlachecki, Siedlec, Tuszyn, Sadowiec Pieńki).

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pajęcznie informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu Pajęczno zaopatrującego miejscowości: Pajęczno, Dylów Rządowy, Dylów Szlachecki, Siedlec, Tuszyn, gm. Pajęczno i miejscowość Sadowiec Pieńki gm. Działoszyn w powiecie pajęczańskim stwierdzono obecność bakterii grupy coli. Woda warunkowo przydatna do spożycia po uprzednim przegotowaniu. Przegotowania wymaga także woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 07 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U z 2017r., poz. 2294).

Uwaga: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalety.

Zalecenia obowiązują do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Niniejszy komunikat zastępuje komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pajęcznie wydany w dniu 13.05.2020r. w sprawie zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody w wodociągu Pajęczno.

Źródło: Pajeczno.pl

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: