11 mln dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych dla Powiatu Pajęczańskiego na przebudowę i rozbudowę odcinka drogi Pajęczno – Biała

632
Droga powiatowa 3500 E na odcinku między Pajęcznem i Białą

21 kwietnia 2020 r. Powiat Pajęczański otrzymał informację o przyznaniu dotacji
w wysokości około 11 mln złotych (stanowiącej 70 % wartości inwestycji)
z Funduszu Dróg Samorządowych Województwa Łódzkiego na realizację zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 3500 E na odcinku Pajęczno-Rząśnia-Będków w miejscowości Pajęczno – Biała wraz z niezbędną infrastrukturą”.

Wnioskowana kwota zostanie przeznaczona na przebudowę i rozbudowę odcinka drogi od miejscowości Pajęczno do miejscowości Biała o długości około 4,7 km. W projekcie budowlanym uwzględniono budowę ścieżki rowerowej oraz chodnika, który pozwoli na bezpieczne poruszanie się pieszych po drodze o dużym natężeniu ruchu.

Droga powiatowa 3500 E na odcinku między Pajęcznem i Białą

Droga powiatowa 3500 E jest jednym z ważniejszych szlaków komunikacyjnych na terenie powiatu pajęczańskiego. Nawierzchnia jezdni jest w bardzo złym stanie technicznym, brak chodników po obu stronach oraz słabe oznakowanie pionowe i poziome stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przedmiotowa inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz warunków ruchu drogowego wszystkich zmotoryzowanych uczestników ruchu oraz pieszych a także usprawnienie połączeń komunikacyjnych z lokalnymi centrami rozwoju gospodarczego, tj. zakładami pracy dającymi zatrudnienie mieszkańcom oraz ważnymi instytucjami dobra publicznego znajdującymi się w stolicy powiatu.

Jest to kolejna wielomilionowa dotacja pozyskana przez Powiat Pajęczański. W ubiegłym roku powiat otrzymał ponad 9 milionów złotych na budowę ronda w Pajęcznie oraz przebudowę drogi powiatowej na odcinku Rząśnia – Będków.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: