Rząd rozważa wyłączenie pewnych regionów z obowiązku noszenia maseczek

864
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Wiceminister zdrowia, Sławomir Gadomski stwierdził, iż teoretycznie istnieje możliwość poluzowania nakazu noszenia maseczek w „pewnych regionach”. Podkreślił, iż w ciągu najbliższych tygodni może zostać zaproponowany model wyłączenia z restrykcji pewnych obszarów.

Gadomski został zapytany m.in. o to, czy resort planuje zmiany w przepisach dotyczących noszenia maseczek. Zapowiedział, iż ministerstwo nie zmienia swojego stanowiska w sprawie. „Noszenie maseczek zabezpiecza przede wszystkim osoby z kontaktu: nie mnie, jako tego, który ma maseczkę, tylko osoby, które mogę zakazić. Nie zmieniamy swojego stanowiska, będziemy to kontrolować” – stwierdził.

Dodał, iż „są regiony w Polsce, w których być może jesteśmy w stanie poluzować w pewnym sensie te obowiązki”. Podkreślił także, iż z 265 przypadków zachorowań w czwartek na Śląsku odnotowano aż 209.

„I myślę, że w ciągu może tygodnia, dwóch, zaproponujemy taki model związany z noszeniem maseczek, być może wyłączający pewne regiony, powiaty, województwa z tego obowiązku w przestrzeni otwartej. Raczej nie mówimy o tym, żeby zrezygnować z tego obowiązku w przestrzeniach zamkniętych” – oznajmił wiceminister zdrowia.

Źródło: gov.pl, nczas.com

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: