Maseczki ochronne dla klientów II oddziału ZUS w Łodzi

50
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Od czwartku (14 maja) klienci, którzy zgłoszą się do placówek II oddziału ZUS w Łodzi, otrzymają maseczkę ochroną wielokrotnego użytku.

Trzydzieści tysięcy maseczek uzyskaliśmy dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim województwa łódzkiego. Ich zakup finansowany był ze środków unijnych. – informuje Krzysztof Jędrzejewski, dyrektor II oddziału ZUS w Łodzi. – Każdy klient, przy okazji wizyty w naszej jednostce, będzie mógł zaopatrzyć się w maseczkę, która jest wielokrotnego użytku.- dodaje dyrektor.

Do każdej maseczki dołączona jest instrukcja w jaki sposób prawidłowo z niej korzystać i jak dbać o to by, mogła posłużyć więcej niż raz. Zakład przypomina, że bezpośrednia obsługa klientów wznowiona została 4 maja i prowadzona jest z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Klienci wchodzący do Zakładu powinni zgodnie z rządowymi wytycznymi posiadać środki zakrywające nos i usta oraz rękawiczki ochronne lub przy wejściu do jednostki ZUS zdezynfekować dłonie udostępnionym środkiem dezynfekującym.

Nasze sale są już otwarte, zachęcamy jednak do kontaktów elektronicznych z ZUS-em, za pomocą Platformy Usług Elektronicznych. Jeśli jesteśmy już w Zakładzie, przy okazji załóżmy profil na PUE ZUS. – apeluje Krzysztof Jędrzejewski. – Osoby, które mają zaufany profil na PUE, nie muszą ruszać się z domu, żeby załatwić swoją sprawę w ZUS-ie. W czasach epidemii, to bardzo dobre rozwiązanie. – mówi dyrektor.

Obecnie maseczki są dystrybuowane do naszych jednostek. Na potrzeby pracowników ZUS przeznaczyliśmy 1 tys. maseczek, 29 tys. podzieliliśmy między nasze jednostki, biorąc pod uwagę liczbę klientów, którzy odwiedzają nasze sale obsługi w poszczególnych miejscowościach. – informuje dyrektor II Oddziału ZUS w Łodzi.

Maseczki ochronne, będą udostępniane od czwartku w następujących placówkach ZUS:
– siedziba II oddziału w Zduńskiej Woli przy ul. Kilińskiego (3,5 tys.), Inspektorat w Łodzi przy ul. Łęczyckiej (8 tys.), Inspektorat w Pabianicach przy ul. Kościuszki (5 tys.), Inspektorat w Sieradzu przy ul. Piłsudskiego (3,5 tys.), Inspektorat w Wieluniu przy ul. 3 Maja ( 3 tys.), Biuro Terenowe w Pajęcznie przy ul. Wiśniowej (2 tys.), Biuro Terenowe w Poddębicach przy ul. Narutowicza (1,5 tys.), Biuro Terenowe w Wieruszowie przy ul. Bursztynowej (2 tys.).

Monika Kiełczyńska
Regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa łódzkiego

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: