Informacja dotycząca funkcjonowania Domu Pomocy Społecznej w Bobrownikach w czasie epidemii

873
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Dom Pomocy Społecznej w Bobrownikach przestrzega i funkcjonuje zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Wojewody Łódzkiego. Na dzień dzisiejszy w Domu Pomocy Społecznej w Bobrownikach nie stwierdzono przypadku zarażenia koronawirusem  COVID – 19.

W placówce wdrożono szereg rozwiązań, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno mieszkańcom, jak i pracownikom, m.in.:

  • wstrzymano odwiedziny dla rodzin mieszkańców i innych osób z zewnątrz;
  • nie przyjmuje się nowych mieszkańców;
  • placówka posiada izolatkę, w której umieszczani będą mieszkańcy w przypadku powrotu ze szpitala gdzie przez okres 14 dni będą poddani obserwacji;
  • wdrożono reżim sanitarny tj. kilkakrotnie w ciągu dnia dezynfekowane są podłogi, poręcze, drzwi, klamki, biurka itp.

Z inicjatywy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pajęcznie przeprowadzono profilaktycznie testy u pracowników mających bezpośredni kontakt z mieszkańcami.  Wszyscy testowani otrzymali wynik ujemny. Personel pracuje w systemie 12 godzinnym, a przed przystąpieniem do pracy monitoruje się stan zdrowia personelu poprzez mierzenie temperatury. Pracownicy pracujący w placówce nie mają dodatkowych miejsc pracy. Na chwilę obecną Dom Pomocy Społecznej w Bobrownikach posiada pełną obsadę personalną.

Na dzień dzisiejszy placówka zabezpieczona jest pod względem środków dezynfekcyjnych (środki do dezynfekcji,  powierzchni, ciała, maseczki, fartuchy, rękawice                             i przyłbice).

Na bieżąco Zarząd Powiatu Pajęczańskiego oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie monitoruje funkcjonowanie Domu Pomocy Społecznej w Bobrownikach. Jednocześnie w przypadku uruchomienia środków pomocowych dla samorządów, którym podlegają domy pomocy społecznej Powiat Pajęczański będzie ubiegał się o dodatkowe wsparcie finansowe.   

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: