Miasto i Gmina Działoszyn w walce z koronawirusem. Jakie kroki podjęto?

35
wiadomosci.gazeta.pl

W ostatnich dniach zarząd gminy i miasta Dzialoszyn podjął czynności mające na celu wsparcie jednostek działających na pierwszej linii frontu w walce z epidemią wirusa COVID-19.

Przekazano pierwszą część środków ochrony osobistej w postaci: maseczek jednorazowego i wielokrotnego użytku, okularów, przyłbic, rękawiczek jednorazowych, kombinezonów, środków dezynfekujących dla SP ZOZ w Pajęcznie i SP ZOZ w Wieluniu. Dostarczono rowniez środki dezynfekujące dla Powiatowego Urzędu Pracy w Pajęcznie.

Miasto wspiera działania funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Działoszynie oraz Pogotowia Ratunkowego Oddział w Działoszynie. Stara się na bieżąco przekazywać w/w jednostkom środki ochrony osobistej.

Wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Działoszyn działającym przy Urzędzie Miasta i Gminy w Działoszynie zorganizowano zbiórkę środków finansowych na zakup dodatkowych środków ochrony osobistej dla SP ZOZ w Pajęcznie i SP ZOZ w Wieluniu. Stowarzyszenie dokonało już pierwszych zamówień niezbędnych środków z darowizn przekazanych na rzecz szpitali.

Więcej informacji na temat prowadzonej zbiórki można uzyskać pod linkiem: https://www.dzialoszyn.pl/news,999,zbiorka-na-rzecz-szpitali-w-zwiazku-z-walka-z-koronawirusem.html

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji i jednocześnie w imieniu swoim, jak i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Działoszyn. Urząd miasta i gminy dziękuje lokalnym przedsiębiorcom za zaangażowanie w tak ważnej inicjatywie. Szczegółowa lista darczyńców zostanie opublikowana na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Działoszynie.

Ponadto, dzięki zaangażowaniu pracowników Żłobka im. Kubusia Puchatka w Działoszynie niebawem powstaną maseczki, które zostaną przekazane mieszkańcom Miasta i Gminy Działoszyn.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: