Koronawirus w wieluńskim szpitalu to FAKE NEWS. Sprawą zajęła się policja

1881

W związku z pojawieniem się w przestrzeni publicznej nieprawdziwych informacji dotyczących wystąpienia na terenie naszego powiatu przypadków zakażenia koronawirusem apelujemy, aby nie rozpowszechniać ich dalej. Wieluńscy mundurowi ustalają osobę, która podszywając się pod portal informacyjny wprowadziła w błąd opinię publiczną w związku z wstępującą pandemią koronawirusa.

2 kwietnia 2020 roku wieluńscy mundurowi zostali poinformowani, iż wśród mieszkańców rozpowszechnianie są nieprawdziwe informacje związane z pandemią koronawirusa. Sprawcy podszywając się pod jeden z portali informacyjnych działający na terenie powiatu wieluńskiego wytworzyli a następnie rozpowszechnili nieprawdziwe informacje o przypadkach wystąpienia zakażeń koronawirusem w naszym regionie. Następnie ten fałszywy artykuł był powielany przy użyciu komunikatorów. Tego typu nieodpowiedzialne i niedopuszczalne zachowanie wzbudziło duży niepokój wśród mieszkańców naszego regionu. Obecnie policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie autora tej nieprawdziwej wiadomości.

Policjanci przypominają, że prawdziwymi źródłami informacji są komunikaty przekazywane przez służby lub te zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: