Drugi potwierdzony przypadek koronawirusa w Bełchatowie! Kobieta jest w stanie ciężkim

1972

W Bełchatowie odnotowano już drugi przypadek zachorowania na koronawirusa. Jest to kobieta w średnim wieku, która trafiła w czwartek do bełchatowskiego szpitala. Kobietę przetransportowano do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu. Jej stan jest poważny.

Chora trafiła do bełchatowskiego szpitala z objawami świadczącymi o tym, że mogła zarazić się koronawirusem. Wykonano jej testy na obecność patogenu. Wyniki, które otrzymano w piątek potwierdziły zachorowanie. Kobieta została przewieziona do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu. To jeden z 19 szpitali w kraju, które zostały przekształcone w zakaźne i są w gotowości  na przyjmowanie chorych zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Kobieta została podłączona pod respirator, bowiem trafiła do szpitala w Zgierzu z ostrą niewydolnością oddechową, jej stan jest ciężki.

Bełchatowianka pracuje w jednej ze spółek PGE na terenie kopalni i od kilkunastu dni przebywała na urlopie. PGE GiEK potwierdziło obecność koronawirusa u jednej z pracownic spółki podległej. W związku z jej zachorowaniem kilka innych osób zostało poddanych kwarantennie.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: