Włochy: lawinowo rośnie liczba zgonów. Cały kraj w „czerwonej strefie”

1568
Fot. Pixabay / YouTube

Czy u nas też tak będzie? Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19, władze Włoch podjęły decyzję o podjęciu stanowczych kroków na terenie całego kraju. Jedynie sklepy z żywnością, podstawowymi artykułami oraz apteki mają pozostać otwarte – informuje Sky News. W całych Włoszech zamknięte zostały kina, bary, teatry oraz restauracje. Ograniczenia dotknęły nawet zakładów fryzjerskich czy spa. Odnotowano już ponad 800 zgonów, a liczba zarażonych wzrosła do ponad 12 tysięcy osób.

Włoski premier zachęcił firmy, aby „wdrażały inteligentne metody pracy w jak największym stopniu”, przez co Włosi mogliby pracować zdalnie, nie wychodząc z domów. Jednocześnie, zdaniem Giuseppe Conte, Włochy powinny „zrobić kolejny krok”, by skuteczniej ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Ulice Wiecznego Miasta jak i większości miast w całej Italii opustoszały. Ludzi uprasza się, aby nie wychodzili z domów bez wyraźnej potrzeby. Niewskazane są również odwiedziny osób starszych, które znajdują się w grupie szczególnie zagrożonej.

Zdaniem niektórych Internautów, nagłe rozprzestrzenianie się koronawirusa wśród Włochów mogło być spowodowane lekkomyślnym podejściem społeczeństwa do kwestii kwarantanny. Gdy szkoły i inne ośrodki zostały zamknięte, wiele osób miało umawiać się w dużych grupach na spotkania na mieście. W dobie zagrożenia epidemią, zgromadzenia publiczne są wyjątkowo niewskazane.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: