Sulmierzyce: Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę

496
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

W dniu 7 marca 2020 roku na terenie gminy Sulmierzyce dzięki informacji jednego z mieszkańców zatrzymano nietrzeźwego kierującego.

W dniu 7 marca 2020 roku w godzinach wieczornych Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie została powiadomiona, że po terenie gminy Sulmierzyce porusza się samochód osobowy marki Audi, którego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policyjny patrol po przybyciu na miejsce zastał zgłaszającego interwencję, dzięki pomocy którego udało się zlokalizować wskazany pojazd. Jak się okazało samochodem tym kierował 20 letni mężczyzna, którego badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad 3,5 promila.  Wymieniony poruszał się samochodem w którym znajdował się nieletni, również znajdujący się pod wpływem alkoholu. W związku z tym przestępstwem prowadzone jest policyjne dochodzenie.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w  stanie nietrzeźwości kierowcy grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Na szczególnie uznanie zasługuje postawa osoby, która pomogła policjantom udaremnić kontynuowanie jazdy przez nietrzeźwego kierowcę i zapobiec zaistnieniu ewentualnego zagrożenia życia i zdrowia dla uczestników ruchu drogowego.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: