Paweł Sikora – wicestarosta pajęczański Osobowością Roku 2019 województwa łódzkiego w kategorii POLITYKA, SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA

196

Od początku stycznia Czytelnicy „Dziennika Łódzkiego” i „Expresu Ilustrowanego”, wybierali osoby, które w minionym roku najbardziej zasłużyły się dla lokalnych społeczności  w województwie łódzkim. Kandydatów do wyróżnienia w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, Samorządność i społeczność lokalna i Nauka, nominowała kapituła redakcji Dziennika Łódzkiego. Najpierw głosowano w miastach i powiatach, a laureaci awansowali do finału wojewódzkiego. Zaszczytny tytuł Osobowości Roku 2019 Województwa Łódzkiego w kategorii Samorządność i społeczność lokalna zdobył Wicestarosta Pajęczański – Paweł Sikora, który otrzymał 7071 głosów, wygrywając w plebiscycie trzystoma głosami z wiceprezydent Łodzi – Joanną Skrzydlewską, która tym samym zajęła zaszczytne drugie miejsce. W tej kategorii można było głosować na 24 kandydatów. Trzecie miejsce otrzymał Waldemar Kluska – Prezes wieluńskiego stowarzyszenia Tacy Sami. Zagłosowało na niego 1446 osób.
W tym roku plebiscyt jest prowadzony jednocześnie we wszystkich województwach w kraju. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym powalczą o tytuły Osobowość Roku Polski 2019 w każdej kategorii. Awansując do finału laureaci zachowają oczywiście głosy zdobyte od początku plebiscytu.
Wielkie gratulacje dla Pawła Sikory!

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: