„Koronawirus w Polsce to kwestia czasu”. Pacjentka z Łodzi czeka na wyniki kolejnego testu

649
Fot. Twitter / premier.gov.pl

– Koronawirus w Polsce to kwestia czasu, póki co nie ma potwierdzonego przypadku w naszym kraju – powiedział w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski na konferencji prasowej. – Jeśli koronawirus się pojawi, natychmiast przekażemy tę informację opinii publicznej – dodał minister.

Wczoraj poruszenie wywołała informacja o tym, że potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w POlsce. Dotyczył on 25-latki, która wróciła niedawno z Tajlandii. Na Dalekim Wschodzie przebywała miesiąc. Już tam źle się czuła. Po powrocie trafiła z objawami grypy do szpitala im. Biegańskiego w Łodzi. Przeprowadzono test na obecność koronawirusa. Wykonany test miał potwierdzić, że jest zarażona koronawirusem.

Próbki pobrane od kobiety są badane w Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie. Wyniki następnego testu będą znane za 3 dni.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska na czwartkowej konferencji prasowej w Senacie poinformował, że na ten moment w Polsce jest hospitalizowanych 47 osób z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2, kwarantanną objętych jest dalsze 55 osób, a czynnym nadzorem epidemiologicznym aż 1570 osób.

Wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2 wysoce zakaźna choroba COVID-19, pojawiła się w grudniu zeszłego roku w Wuhan w Chinach. Do tej pory na świecie potwierdzono ponad 82 tys. przypadków zarażeń, w tym 2763 zgony. Wirus rozprzestrzenił się na około 50 krajów.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: