Zakończono I etap przebudowy drogi powiatowej nr 3500E

552
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

W dniu 23 grudnia 2019r. nastąpił odbiór I etapu przebudowy drogi powiatowej nr 3500E na odcinku od Rząśni do miejscowości Będków oraz budowy ronda w Pajęcznie. Inwestycja ta realizowana jest w ramach projektu,, Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 3500E na odcinku Pajęczno – Rząśnia – Będków w miejscowości Pajęczno wraz z niezbędną infrastrukturą”.

Na tę inwestycję drogową Powiat Pajęczański uzyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 80% całości inwestycji.Pozostała kwotę wkładu własnego uzupełniły dotację z Kleszczowa, Rząśni oraz Pajęczna.

Prace wykonane w ramach I etapu inwestycji na odcinku Rząśnia- Będków to w większości prace polegające na: wykonaniu robót przygotowawczych oraz rozbiórkowych, wycince drzew, wykonaniu odwodnieniu drogi oraz położeniu nawierzchni wiążącej jezdni z wykonaniem podbudowy. Przebudowywany odcinek drogi po zakończonych pracach uzyska zupełnie nowy wygląd, na całej trasie remontowanego odcinka położona zostanie ścieżka rowerowa.

Prace na rondzie także sukcesywnie posuwają się do przodu. Większość prac na dzień dzisiejszy nie jest widoczna na pierwszy rzut oka ponieważ, przeprowadzana jest pod ziemią, prace te polegają na usuwaniu kolizji z siecą gazową, elektroenergetyczną oraz teletechniczną. W lutym 2020 r. planowane jest rozpoczęcie prac związanych z budową konstrukcji ronda.

Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej na odcinku 3500E to pierwsza tak duża inwestycja realizowania w powiecie pajęczańskim. Ukończenie tej inwestycji znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa oraz ułatwi poruszanie się po terenie powiatu pajęczańskiego.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: