Kolejne, związane z niekorzystną aurą, niebezpieczne zdarzenia na okolicznych drogach

435

Minionej doby na terenie powiatu wieluńskiego doszło do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. Zwracamy się z apelem i prośbą do wszystkich osób jeżdżących pojazdami o zachowanie rozsądku i szczególną ostrożności na drodze.

03 lutego 2020 roku wieluńscy policjanci pracowali na miejscu dwóch poważnie wyglądających zdarzeń drogowych. Pierwsze miało miejsce na drodze krajowej nr 43 nieopodal miejscowości Dzietrzniki. Jak ustalili policjanci kierujący bmw 21- letni mieszkaniec powiatu oleskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał gwałtownie do rowu, auto ostatecznie zatrzymało się w przydrożnym lesie. Na szczęście 21- latek doznał tylko niegroźnych obrażeń ciała. Kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy, za popełnione wykroczenie ukarany został on mandatem karnym.

Kolejne zdarzenie miało miejsce tego samego dnia w Wieluniu na ul. Warszawskiej, zderzyły się tam cztery samochody. Z ustaleń policjantów wynika, że 22- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego kierujący bmw nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającej go skody i najechał na jej tył. W wyniku uderzenia skoda przemieściła się uderzając w poprzedzającego ją volkswagena, a następnie zjechała na przeciwny pas ruchu gdzie doszło do czołowego zderzenia z nienadjeżdżającym lexusem. Kierujący skodą 30- latek z niegroźnymi obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. Wszyscy kierowcy uczestniczący w tym zdarzeniu byli trzeźwi. 22- latek za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym .

Pamiętajmy, aby prędkość dostosować do warunków panujących na drodze!

W okresie zimowym na drogach panują szczególnie trudne warunki. W tym czasie szybko zmieniają się warunki pogodowe i drogowe. Pojawiające się mżawki i opady deszczu w połączeniu z niskimi temperaturami powodują, że na drogach jest ślisko i stwarzają bardzo duże zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Należy pamiętać, że śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuża odcinek, na którym zatrzyma się pojazd W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: