Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy. Miał 3 promile

548
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Odpowiedzialnością i czujnością wykazał się mieszkaniec Bełchatowa, który ujął pijanego kierowcę citroena. 49 – latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się też, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Za takie zachowanie grożą mężczyźnie poważne konsekwencje, łącznie z karą pozbawienia wolności.

17 stycznia 2020 roku, o godzinie 22.30 dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Skierowani na miejsce policjanci zastali zgłaszajacego, który przekazał im ujętego pijanego 49-latka. Jak się okazało mieszkaniec Bełchatowa jadąc swoim samochodem ulicą Radomszczańską zwrócił uwagę na citroena, którego kierowca miał wyraźny problem z zachowaniem prostolinijnego toru jazdy. Jadące z przeciwnego kierunku pojazdy musiały zjeżdżać na pobocze aby uniknąć kolizji. Podejrzewając, że może on znajdować się na tzw. „podwójnym gazie” postanowił to sprawdzić. Wkrótce kierowca citroena zatrzymał się na stacji paliw. Okazało się, że tutaj zaopatrzył się w alkohol. Kiedy z zakupami wsiadał do samochodu dalszą jazdę uniemożliwił mu świadek zdarzenia. Podszedł do mężczyzny, a gdy wyczuł od niego silną woń alkoholu zabrał mu kluczyki i powiadomił policję. 49-latek chciał uciec z miejsca zdarzenia jednak czujny bełchatowianin skutecznie mu to uniemożliwił. Ujął go i przekazał w ręce mundurowych. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Bełchatów ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami.

Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: