Gmina Rząśnia: Akcja “Misie Ratownisie”

75

Świetlica w Będkowie włączyła się w akcję Misie Ratownisie organizowaną przez Fundację Wsparcie 112 & Legion Gerarda Grupa Ratowniczo Poszukiwawcza.

Celem akcji jest zebranie oraz przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach! Miś Ratowniś pomaga dziecku wyciszyć się, przełamać nieśmiałość. Dla dzieci wypadek, pobyt w karetce, w szpitalu to wielki szok. W tych chwilach pocieszy ich właśnie pluszak. Miś Ratowniś w świadomości dziecka kształci domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku.

Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, odwrócenie uwagi czy nawiązanie kontaktu z dzieckiem, pluszak może okazać się bardzo użyteczny! Każde dziecko otrzymanego Misia zabiera do domu. Dzięki niemu łatwiej i szybciej można nawiązać kontakt oraz uzyskać informację, np.: „Pokaż mi co boli misia.”, „Czy miś może poruszać łapką?” Miś absorbuje uwagę dziecka, odwraca ją od „tragicznego” otoczenia. Biorąc udział w akcji uświadamiamy dzieciom, że oddając chociażby jednego pluszaka, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci, których spotkały sytuacje losowe.

Misie prosimy przynosić na Świetlicę w Będkowie do 2 lutego 2020 r.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: