Alkohol przyczyną kolejnego dachowania w okolicy

918
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Bełchatowscy policjanci zatrzymali w weekend dwóch nietrzeźwych kierujących. Mężczyźni mieli w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

21 grudnia 2019 roku około godz. 19.15 dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o dachowaniu pojazdu w miejscowości Zalasy na terenie gminy Rusiec. Przybyły na miejsce patrol ruchu drogowego ustalił, że kierujący pojazdem rover, 26-letni mieszkaniec Zgierza, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego dachował i zjechał do rowu. Od mężczyzny była wyczuwalna znaczna woń alkoholu, w związku z czym został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kierujący wraz z pasażerką, z uwagi na powierzchowne obrażenia, zostali przewiezieni do szpitala. 26-latek za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem.

Kolejna interwencja z udziałem nietrzeźwego kierującego miała miejsce 23 grudnia 2019 roku około godz. 2.30 w nocy. Patrolujący teren miasta funkcjonariusze, na ul. Piłsudskiego zauważyli pojazd marki Seat Alhambra, którego styl jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. W trakcie przeprowadzanej kontroli okazało się, że mężczyzna ma problem z wyjściem auta, ponadto wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2 promile w organizmie. O dalszym losie nieodpowiedzialnego 20 – letniego kierującego zadecyduje teraz sąd.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: