Nowy policyjny hyundai pojawi się w okolicy

876
Fot. http://www.belchatow.policja.gov.pl/?serwis=ebe&dzial=informacje&id=43370

Tabor zelowskiej Policji zasilił nowy radiowóz. Wczoraj przed Komisariatem Policji w Zelowie odbyła się uroczysta zbiórka, w trakcie której zostały przekazane kluczyki. Oznakowany HYUNDAI będzie wykorzystywany przez policjantów, którzy w codziennej służbie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.
3 grudnia 2019 roku na dziedzińcu Komisariatu Policji w Zelowie odbyła się uroczysta zbiórka. Swoją obecnością zaszczycili Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Grzegorz Lorek, proboszcz z Parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie ksiądz prałat Jacek Ambroszczyk oraz samorządowcy na czele ze Starostą Powiatu Bełchatowskiego Panią Dorotą Pędziwiatr.

Po złożeniu meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Bełchatowie insp. Grzegorzowi Czubakowskiemu przez Komendanta Komisariatu Policji w Zelowie podinsp. Arkadiusza Stawiarskiego, radiowóz został poświęcony przez księdza prałata Jacka Ambroszczyka. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie insp. Grzegorz Czubakowski, Starosta Powiatu Bełchatowskiego Dorota Pędziwiatr oraz Sekretarz Miasta Zelowa Krzysztof Borowski uroczyście przekazali na ręce policjantów z Komisariatu Policji w Zelowie kluczyki do nowego oznakowanego radiowozu marki Hyundai.

Komendant Komisariatu Policji w Zelowie podinsp. Arkadiusz Stawiarski podziękował samorządom za finansowe wsparcie w roku 2019 na zakup policyjnego hyundaia. Odpowiednio oznakowany, wyposażony i dostosowany do potrzeb służby, będzie służył policjantom w wykonywaniu codziennych obowiązków. Radiowóz będzie wykorzystywany przez mundurowych dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Miasta i Gminy Zelów oraz mieszkańcom powiatu bełchatowskiego.

Koszt radiowozu to ponad 82.000 złotych. Środki finansowe na jego zakup pochodzą z budżetu KGP oraz w połowie z funduszu wsparcia policji. Podinsp. Arkadiusz Stawiarski podkreślił, że na fundusz środki finansowe przekazało Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz Miasto i Gmina Zelów. Taki dar to wzmocnienie taboru zelowskiej i bełchatowskiej policji.

Starosta bełchatowski Pani Dorota Pędziwiatr pogratulowała Komendantowi pozyskania nowego radiowozu, a policjantom życzyła bezpiecznej służby z jego wykorzystaniem. Radiowóz ten to kolejny dowód na wzorową współpracę bełchatowskiej i zelowskiej policji z samorządami.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: