UWAGA! Informacja o możliwości wystąpienia smogu pyłowego

478

W związku z wiadomością otrzymaną z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego – Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi przekazujemy komunikat o wystąpieniu możliwości przekroczenia poziomu informowania o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego pyłu zawieszonego PM10 w woj. łódzkim w dniu 26.11.2019 r. na obszarze powiatów: bełchatowskiego, wieluńskiego i pajęczańskiego.

Zgodnie z prognozami Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Łodzi Departamentu Monitoringu Środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska dot. zanieczyszczenia powietrza pyłem PM10 w dniu 26.11.2019 r. istnieje możliwość przekroczenia poziomu informowania (PI=100 μg/m3 – wartość 24-godzinna) o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego pyłu zawieszonego PM10 (PA=150 μg/m3 – wartość 24-godzinna). Do przekroczenia może dojść na obszarze powiatów: bełchatowski, wieluński i pajęczański.

W celu zmniejszenia narażenia na wysokie stężenie pyłu PM10 w powietrzu zaleca się unikanie przebywania na otwartej przestrzeni połączonego ze wzmożonym wysiłkiem fizycznym. Najbardziej narażone grupy ludności to: osoby chore na choroby górnych dróg oddechowych i układu krążenia, osoby wieku podeszłym, dzieci, kobiety w ciąży.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: