Sulmierzyce: Zakończenie projektów „Granty Sołeckie 2019” – podsumowanie

59

Zgodnie z zawartymi umowami w dniu 19 czerwca 2019 r. pomiędzy Województwem Łódzkim a Gminą Sulmierzyce na przekazanie pomocy finansowej w formie dotacji celowej na realizację zadań własnych gminy w zakresie małych projektów lokalnych, trzy dotowane sołectwa zakończyły ich realizację.

Jednym z nich jest sołectwo Piekary, które zrealizowało zadanie pn.: “Doposażenie świetlicy wiejskiej w Piekarach”. W ramach przyznanej dotacji oraz z środków budżetu gminy zostało zakupione wyposażenie do świetlicy tj.: zmywarka do naczyń, okap, kino domowe, głośnik przenośny, bieżnia oraz wózek kelnerski.

Drugim sołectwem, który wykonał zadanie pn.: “Doposażenie świetlicy wiejskiej w Ostrołęce”  jest sołectwo Ostrołęka. Projekt został zrealizowany poprzez zakup następującego wyposażenia tj.: zmywarki do naczyń, projektora, rolet, stołu do piłkarzyków, stołu do ping ponga, urządzenia wielofunkcyjnego oraz laptopa.

Trzecim sołectwem, które zrealizowało dotację celową są Bieliki. Dotacja została przyznana na realizację projektu pn.: “Doposażenie świetlicy wiejskiej w Bielikach”. W ramach realizacji zadania zakupiono do świetlicy: zmywarkę do naczyń, ekspres do kawy, konsolę do gier wraz z grami, stół do gier, grill gazowy, robot kuchenny, komplet patelni oraz warnik.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: