Koncert profilaktyczny dla młodzieży „Wyrwani z niewoli”

158

W ramach działań profilaktycznych prowadzonych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pajęcznie w dniu 13 listopada 2019 r. uczniowie klas VII-VIII ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie, Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Makowiskach oraz uczniowie klas I Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie mieli okazję wysłuchać koncertu zespołu „Wyrwani z niewoli”, którego Liderami są Jacek Zajkowski pseudonim „Heres” i Piotr Zalewski. Łączna liczba uczniów, która wzięła udział w spotkaniu to około 300 osób .

W czasie koncertu wykonawcy mówili o wartościach, które powinny być ważne dla każdego młodego człowieka. Wyjątkowość koncertu polegała na tym, że oprócz muzyki hip-hop, uczniowie usłyszeli również „świadectwa” członków zespołu, czyli tego, co przeżyli będąc nastolatkami. Piotr i Jacek z niezwykłą otwartością opowiadali o tym, jak łatwo zejść na złą drogę i ulec nałogom. Jednocześnie, w sposób bardzo czytelny i bezpośredni uświadamiali, jak wyrwać się z uzależnień i stać się dobrymi, wartościowymi ludźmi. Liderzy zespołu poruszyli również temat hejtu, budowania relacji oraz szacunku do samego siebie.

Organizatorem koncertu była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pajęcznie. Obecni na koncercie byli również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie. Koncert sfinansowano ze środków przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: