Symulacja wypadku drogowego na przejeździe kolejowym w Trębaczewie

739
Fot. http://www.pajeczno.policja.gov.pl/epj/informacje/41998,Symulacja-wypadku-drogowego-na-przejezdzie-kolejowym-w-Trebaczewie.html

20 osób rannych, rozpędzony autobus przewożący dzieci, który wpycha dwa samochody pod jadący pociąg – to scenariusz piątkowych ćwiczeń na terenie cementowni Warta w Trębaczewie.
18 października 2019 roku na terenie cementowni Watra w Trębaczewie służby ratownicze straży pożarnej, policji i pogotowia ratunkowego przeprowadziły ćwiczenia. Założony scenariusz symulował wypadek drogowy z udziałem autobusu szkolnego, dwóch samochodów osobowych i pociągu, w którym uczestniczyło dwudziestu poszkodowanych. Stworzona sytuacja wyglądała bardzo realistycznie i miała na celu sprawdzenie jak w dynamicznej sytuacji poszczególne służby współpracują ze sobą. Podczas symulacji przedstawiono jak zachowuje się samochód osobowy w bezpośrednim kontakcie z rozpędzonym pociągiem, co wzbudziło ogromne zainteresowanie uczestników ćwiczeń. Punktem kulminacyjnym było podsumowanie działań i omówienie błędów oraz uchybień, co ma na celu jeszcze lepsze przygotowanie służb do działań podczas tego typu zdarzeń.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: