Pierwsze łopaty wbite! Ruszyła przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 3500E Pajęczno – Rząśnia – Będków

1824

Pierwsza łopata, a raczej pierwsze łopaty wbite! Rozpoczęła się przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 3500E na odcinku Pajęczno – Rząśnia – Będków.

Jak pisaliśmy już wcześniej, Starostwo Powiatowe w Pajęcznie rozstrzygnęło przetarg na zadanie pn. Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 3500E na odcinku Pajęczno – Rząśnia – Będków w miejscowości Pajęczno wraz z niezbędną infrastrukturą. W ramach tego zadania zostało złożonych 5 ofert na roboty budowlane, z których komisja przetargowa dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty. Firma, która wygrała przetarg na to zadanie złożyła ofertę na kwotę 10. 888. 956, 14 zł brutto. Podpisanie umowy z wykonawcą odbyło się w dniu 1 października 2019 roku, a przekazanie placu budowy nastąpiło w ciągu tygodnia od podpisania umowy z wykonawcą. Całkowity koszt inwestycji stanowi kwotę około 12 milionów złotych.

Powiat Pajęczański otrzymał potężne dofinansowanie w wysokości 80% z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie około 9,5 mln zł. Zadowolenia z takiego obrotu sprawy nie ukrywa Zbigniew Gajęcki, pajęczański starosta, który twierdzi, iż powstanie ronda w Pajęcznie jest rzeczą bezdyskusyjną i nie podlega żadnym dywagacjom. Ponadto odcinek drogi od ronda w miejscowości Rząśnia do granic Będkowa to ważny i strategiczny szlak komunikacyjny. – Plac budowy firmie, która zadanie wykona zgodnie z procedurami przekażemy jak najszybciej – zaznacza starosta Gajęcki. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z założeniami i inwestycja poprawi bezpieczeństwo, estetykę i wpłynie znacząco na komfort jazdy osób korzystających z tej drogi– podkreśla starosta Zbigniew Gajęcki.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: