Działoszyn: #DlaMaxaNaMaxa Zostań Dawcą Szpiku już w najbliższą sobotę!

366

Dla małego Maxa jedynem ratunkiem jest zgodny dawca szpiku.

„Są takie dni, które nieodwracalnie zmieniają życie człowieka. Dla nas takim dniem był ten w którym na świecie pojawił się nasz ukochany synek Max. Śliczny, mały chłopiec, zupełnie niewinny. Pokochaliśmy go bezgranicznie. Od samego początku czułam jednak jako matka, że coś jest nie tak. Znacie to uczucie, niby wszystko gra, ale podskórnie czujecie, że coś czai się za rogiem i gra z Wami w chowanego. Okazało się, że nieświadomie gramy w tę grę, a naszym przeciwnikiem jest ciężki złożony niedobór odporności (SCID). Wygrana? Życie, albo śmierć.

Diagnoza trwała długo i tylko przez nasz upór odkryliśmy co zagraża naszemu synowi. Przeciwnik jest groźny- dzieci z tą chorobą nieleczone umierają przed 2 rokiem życia. Maxa może zabić wszystko, każda bakteria, nawet taka, która dla zdrowego człowieka jest zupełnie niegroźna. Skończyły się momenty nieskrępowanej czułości- całowanie stópek, rączek- teraz mogę całować go tylko z maseczką na twarzy, dotykać tylko w rękawiczkach, a nasz codzienny plac zabaw to izolatka. Maxa może uratować tylko jedno- zgodny dawca szpiku. Bez niego cały nasz świat runie w gruzy. Pomóż go ocalić! Zrobisz to rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku.

Dla Ciebie Synku poruszymy cały świat i uderzymy do każdego miejsca; pójdziemy wszędzie i znajdziemy Twojego bliźniaka genetycznego, abyś mógł kiedyś poznać plac zabaw, jakim jest nasz świat.”

Martyna i Alex- rodzice małego Maxia

Już w najbliższą sobotę, 28 września w godzinach 8:00 – 20:00, w OSP DZIAŁOSZYN, przy ulicy Piłsudskiego 28b, odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku. 

Źródło: www.dkms.pl/pl/dlamaxanamaxa

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: