Myślał, że otrzymał podczas pokazu prezent, podpisał umowę sprzedaży ratalnej na kilka tys. złotych

552
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Policjanci ostrzegają przed nieuczciwymi sprzedawcami, którzy zapraszają na tzw. prezentacje i pokazy, przy okazji gwarantując upominek za uczestnictwo. Przekonał się o tym 80-letni mieszkaniec Bełchatowa, który zamiast gratisu otrzymał do podpisu umowę sprzedaży ratalnej na kwotę kilku tysięcy złotych. O tym, że padł ofiarą oszustów zorientowali się bliscy seniora. Sprawą zajmuje się bełchatowska Policja.

Do zdarzenia doszło 28 sierpnia 2019 roku. Do komendy Policji zgłosiła się córka 80-latka, która zawiadomiła o przestępstwie. Jak zeznała, jej ociec otrzymał telefoniczne zaproszenie po odbiór nagrody do jednego z lokali w Bełchatowie. Senior, nikomu nic nie mówiąc, zgłosił się w ustalone miejsce. Tam, nieświadomie podpisał umowę kupna myśląc, że kwituje odbiór nagrody. Kiedy 80-latek dopełnił formalności, do domu odwiozła go taksówka, a kierowca wniósł do domu paczki z nowym zakupem. Towarem zainteresowała się córka, która po wyjaśnieniach ojca najpierw udała się do lokalu, aby polubownie rozwiązać umowę. Tam jednak nikt nie chciał jej pomóc, dlatego kobieta zawiadomiła Policję.

Policja apeluje do wszystkich, starszych i młodszych, o ostrożność przy zawieraniu umów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub uzasadnionych podejrzeń, że możecie stać się ofiarą przestępcy należy bezzwłocznie skontaktować się z policją pod numerem telefonu 997 lub 112.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: