Zatrzymano pijanego kierowcę z pow. pajęczańskiego. Miał prawie 4 promile

964
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach naszego regionu. Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również zwykli obywatele, którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców informują o tym funkcjonariuszy.
22 sierpnia 2019 roku, dyżurny bełchatowskiej policji został powiadomiony o uszkodzonym pojeździe, które stoi w rejonie ronda w m. Łuszczanowice, gm. Kleszczów. Na miejscu policjanci zastali siedzącego w renault mężczyznę. Podczas rozmowy, funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu z ust. Mężczyzna po wyjściu z pojazdu nie był w stanie utrzymać się na nogach. Badanie alkomatem wykazało prawie 4 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci na miejscu zatrzymali mu prawo jazdy. 38-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego trafił do policyjnego aresztu.

W czwartkowy poranek nie popisał się także mieszkaniec gminy Bełchatów. 41-letni mężczyzna wsiadł za kierownicę osobowego forda mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany na własnym podwórku, po wcześniejszej informacji od obywatela. Mężczyzna kierował, chociaż nie posiada uprawnień. 41-latek również trafił do aresztu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

Niestety wysokie i surowe kary za jazdę pod wpływem alkoholu wciąż nie odstraszają wielu kierowców. Pamiętajmy, nietrzeźwi stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego, jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: