Został przejechany przez ciągnik rolniczy na terenie własnego gospodarstwa

1523
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym 69-letni mężczyzna został przejechany przez ciągnik rolniczy na terenie własnego gospodarstwa. Rolnik z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsadek.
Warto pamiętać, że chwila nieuwagi może kosztować utratę zdrowia, a nawet i życia.
Do tego poważnego zdarzenia doszło 5 sierpnia 2019 roku na terenie jednego z gospodarstw w powiecie bełchatowskim. 69-letni mężczyzna postanowił stojąc obok uruchomić traktor. Za kierownicą siedział jego wnuk. W momencie uruchomienia silnika, ciągnik ruszył i przejechał po rolniku. Dopiero przebywający na podwórku 36-letni znajomy rodziny unieruchomił pojazd. Na szczęście nic się nie stało chłopcu, który siedział w środku maszyny.

Na kanwie tego zdarzenia policja apeluje do rolników korzystających z maszyn rolniczych, aby pamiętali, że niestosowanie się do pewnych zasad oraz brak respektowania przepisów może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Jedną z przyczyn wypadków jest rutyna i zbyt duży pośpiech przy wykonywaniu czynności. Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci, jeśli przebywają w pobliżu pracujących maszyny rolniczych. Często zdarza się, że przedszkolaki potrafią uruchomić traktor rolniczy, niestety zazwyczaj takie postępowanie jest robione za przyzwoleniem rodziców. Małe dzieci muszą być świadome, iż są prace których wykonywać nie powinny, bo zwyczajnie do nich nie dorosły. Mają za mało sił, brakuje im wyobraźni, doświadczenia, nie potrafią właściwie ocenić niebezpieczeństwa, przewidzieć skutków swoich poczynań.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: