Pajęczańskie patrole rowerowe spotkały się z uznaniem mieszkańców

1033
Fot. http://www.pajeczno.policja.gov.pl/epj/informacje/39698,Patrole-rowerowe-sprawdzaja-sie-doskonale.html

Pajęczańscy policjanci na rowerach pojawiają się w parkach, na uliczkach osiedlowych czyli tam, gdzie dotarcie radiowozem jest utrudnione lub niemożliwe. Patrole rowerowe już nie są zaskoczeniem, a pierwszy sezon niecodziennej służby mundurowych spotkał się z dużym uznaniem mieszkańców powiatu.
Sezon letni jest dla policjantów czasem szczególnie intensywnej pracy. Oprócz policyjnych radiowozów w wielu miejscach można spotkać policyjne patrole rowerowe. Mundurowych na rowerach można spotkać przede wszystkim w miejscach trudno dostępnych dla radiowozu, a więc w parkach, skwerach, w okolicach zbiorników wodnych. Kiedy zajdzie taka potrzeba szybko i sprawnie dojadą w najdalsze trudno dostępne miejsca. Patrole rowerowe nie tylko oddziałują prewencyjnie swoją obecnością, podejmują również interwencje wobec osób łamiących prawo.

W Pajęcznie na rowery wsiedli dzielnicowi, dzięki temu ten niecodzienny sposób pełnienia służby umożliwia mieszkańcom bezpośredni kontakt z dzielnicowym. Osoby, które potrzebują kontaktu z policją mogą podejść, poprosić o pomoc czy interwencję w różnych sprawach lub przekazać swoje spostrzeżenia dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie miasta.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: