Porysował samochody bo uznał, że są źle zaparkowane

1372
Fot. https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/579337,policja-zatrzymanie-kobieta-porysowanie-karoseria-samochody.html

86-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia poprzez celowe zarysowanie pękiem kluczy karoserii dwóch samochodów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
30 lipca 2019r. około godziny 10.15 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zarysowaniu karoserii na dwóch samochodach zaparkowanych przy jednej z sieradzkich ulic. Policjanci na miejscu zastali właścicielkę zaparkowanego tam BMW. Kobieta oświadczyła, że kilka minut wcześniej siedziała za kierownicą swojego samochodu. Tuż przy jej pojeździe stał zaparkowany opel astra. W pewnym momencie zobaczyła jak idący chodnikiem znany jej osobiście mężczyzna kluczykiem zarysowuje karoserię opla. Najprawdopodbniej nie widział jej. Nim zdążyła zareagować mężczyzna przechodząc koło jej samochodu również zarysował powłokę lakierniczą trzymanym w ręku pękiem kluczy. Gdy kobieta wysiadła z samochodu sprawca ukrył się we własnym mieszkaniu. Po chwili wyszedł i oświadczył, że on nic nie zrobił. To samo powiedział inerweniującym policjantom. Jednocześnie próbował im wmówić, że pojazdy są zaparkowane w niedozwolonym miejscu. Właściciele samochodów wycenili straty na 600 i 800 złotych. 86 – letniego mieszkańca Sieradza przewieziono do sieradzkiej komendy gdzie usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: