Wypadek pod Kłobuckiem, w wyniku którego śmierć poniósł znany lekarz z Wielunia

21439
Fot. http://klobuck.slaska.policja.gov.pl/k12/informacje/wiadomosci/265653,Smiertelny-wypadek-z-udzialem-motocyklisty.html

Kłobuccy śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj na DK nr 43 w Gruszewni. Ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej, 22-letni kierowca bmw nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 61-letnimu motocykliście, doprowadzając do wypadku, na skutek którego śmierć poniósł kierowca jednośladu, znany wieluński lekarz – Krzysztof Wujec. Kierowca bmw został zatrzymany. W jego organizmie stwierdzono ponad promil alkoholu.
Do zdarzenia doszło wczoraj, kilkanaście minut po godzinie 17.00 na drodze krajowej nr 43 w miejscowości Gruszewnia. Ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej, 22-letni kierowca bmw nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 61-letnimu motocykliście, doprowadzając do wypadku, na skutek którego śmierć poniósł kierowca jednośladu.

W trakcie przeprowadzonego badania stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie 22-latka był ponad promil alkoholu. Kierowca bmw został zatrzymany. Dodatkowo od zatrzymanego pobrano krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu, który podejmie decyzję w przedmiocie zastosowania sankcji wobec zatrzymanego.

Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu, w trakcie którego śledczy skorzystają z opinii biegłych z zakresu między innymi stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych.

Dodatkowo miejsce zdarzenia zbada zespół, w skład którego wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku lub posiadające wiedzę na temat zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: