Na terenie Miasta i Gminy Działoszyn pojawiły się policyjne patrole rowerowe

517
Fot. http://www.pajeczno.policja.gov.pl/epj/informacje/38585,Policjanci-na-rowerach-dbaja-o-bezpieczenstwo-rowniez-w-Dzialoszynie.html

Na terenie Miasta i Gminy Działoszyn pojawiły się policyjne patrole rowerowe. Pomysł patroli rowerowych szybko zyskał uznanie wśród policjantów. Głównym zadaniem będzie pilnowanie porządku w różnych rejonach miasta.

Służby patrolowe na jednośladach pełnione są głównie przez policjantów pionu prewencji oraz dzielnicowych. Patrole rowerowe kierowane są w pierwszej kolejności w rejony trudno dostępne dla policyjnego radiowozu.

W odróżnieniu od patrolu pieszego, policjanci na rowerach będą częściej widoczni oraz bardziej mobilni, a przez to szybciej dotrą do miejsc zagrożonych wskazanych przez mieszkańców.

Patrole rowerowe przodują w służbie nad samochodami zwłaszcza w takich miejscach jak parki miejskie, blokowiska czy akweny wodne. Służba na jednośladach pozwoli nadzorować większy obszar, lepiej patrolować niebezpieczne tereny i łatwo dostać się w trudno dostępne miejsca.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: