Policyjny pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. Policja musiała użyć broni

1193
Fot. http://www.czestochowa.slaska.policja.gov.pl/ka7/informacje/wiadomosci/263310,Policyjny-poscig-za-kierowca-dacii.html

Nawet do 5 lat więzienia grozi 50-letniemu kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Sprawca uciekając przed policyjnym pościgiem, łamał po drodze przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie dla innych. Próbował przejechać policjanta i zepchnąć z drogi policyjny motocykl. Wówczas mundurowy oddał strzały z broni służbowej. Pościg prowadzony był od miejscowości Biskupice przez Olsztyn do Odrzykonia, gdzie został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 9.00. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie pełniąc służbę na motocyklach w miejscowości Biskupice zauważyli samochód marki Dacia, który próbowali zatrzymać. Niestety kierowca zignorował policjantów i zaczął uciekać. Mundurowi niezwłocznie podjęli pościg. Pomimo wyraźnie dawanych sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się do kontroli i nadal kontynuował ucieczkę, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego i stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Uciekający w pewnym momencie próbował zepchnąć policyjny motocykl z drogi i przejechać policjanta. Wówczas funkcjonariusz wykorzystał broń służbową do zatrzymania kierowcy i oddał strzały. Dzięki przestrzelonym oponom możliwe było zatrzymanie mężczyzny, do którego doszło na drodze DK-46 w miejscowości Odrzykoń. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec Częstochowy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. 50-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej oraz czynną napaść na policjanta. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: