Policjanci, którzy zostali powiadomieni o podejrzeniu zagrożenia zdrowia i życia pewnej staruszki, odkryli w domu 81-latki prawdziwy powojenny arsenał

977
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Wieruszowscy policjanci w jednym z domów w miejscowości w gminie Galewice w powiecie wieruszowskim odnaleźli prawdziwy arsenał. W mieszkaniu 81 – letniej kobiety znaleziono między innymi kilka jednostek nielegalnej broni palnej, kilkaset sztuk amunicji, a także urządzenia do produkcji amunicji. Zabezpieczony arsenał trafił do policyjnego depozytu.

27 maja 2019 roku przed godziną 22:00 wieruszowscy policjanci zostali powiadomieni o podejrzeniu zagrożenia zdrowia i życia samotnie zamieszkującej kobiety w miejscowości w gminie Galewice w powiecie wieruszowskim. Na miejscu, w mieszkaniu mundurowi ujawnili zwłoki 81 – letniej kobiety, które na polecenie prokuratora zabezpieczono do badań. Podczas przeszukania mieszkania i posesji denatki, policjanci odnaleźli prawdziwy arsenał. Okazało się, że były tam ukryte trzy jednostki broni palnej, ponad tysiąc sztuk amunicji różnego rodzaju, oraz urządzenia do produkcji amunicji a także pojemniki z prochem. W tej sytuacji kryminalni zabezpieczyli odnalezione militaria, które z policyjnego depozytu zostaną przekazane do badań. Z wstępnych ustaleń wynika również, że odnaleziona broń i amunicja pochodzi prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej. Za nielegalne posiadanie broni grozi kara do 8 lat więzienia. Policjanci wyjaśniają dalsze okoliczności tej sprawy. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: