Policja zatrzymała młodzieńców, którzy urządzili sobie tor przeszkód skacząc po znajdujących się na parkingu samochodach

645
Fot. http://www.belchatow.policja.gov.pl/?serwis=ebe&dzial=informacje&id=37269

Bełchatowscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podczas nocnego powrotu do domu urządzili sobie tor przeszkód i zabawę na autach stojących na parkingu. Młodzieńcy przebiegli przez apla insignię i vw golfa. Właściciele oszacowali straty łącznie na 1700 złotych. Grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
8 maja 2019 roku bełchatowscy policjanci zostali powiadomieni przez dwóch mieszkańców miasta o uszkodzeniu vw golfa i opla insigni. Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 maja w Bełchatowie na osiedlu Budowlanych. Pokrzywdzeni poinformowali, że na karoseriach widoczne są ślady obuwia. Ponadto uszkodzenia oraz pęknięta szyba w oplu mogą świadczyć, że sprawca skakał po samochodzie. Śledczy z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny aut i miejsca zdarzenia. Zostały zabezpieczone ślady. W sprawę zaangażowali się też kryminalni. Poszukując świadków tego zdarzenia dotarli do monitoringu, który dokładnie zarejestrował zachowanie wandali. Rozpoczęły się typowania i poszukiwanie sprawców. Kryminalni trafnie wytypowali dwóch młodzieńców. 20 maja 2019 roku policjanci zapukali do drzwi 18-latka, który od razu przyznał się do uszkodzenia aut. Następnego dnia rankiem funkcjonariusze dotarli do 19- latka, który nie krył zaskoczenia wizytą stróży prawa.

Policjanci podczas przeszukań w miejscach zamieszkania wandali zabezpieczyli obuwie oraz bluzy z kapturem, w które podejrzewani byli ubrani w chwili zdarzenia. Bełchatowianie usłyszeli już zarzuty. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: