Strzelce Wielkie: Gminne obchody Dnia Strażaka połączone z przekazaniem nowego wozu pożarniczego

403
Fot. http://www.strzelce-wielkie.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=25&artykul=790&akcja=artykul

Tegoroczne gminne obchody Dnia Strażaka w Gminie Strzelce Wielkie zostały połączone z poświęceniem nowego średniego samochodu pożarniczego marki IVECO, który jest na wyposażeniu jednostki OSP KSRG w Wiewcu.

Poświęcenia samochodu dokonał ksiądz Roman Pisarek, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Marcina w Wiewcu, a klucze do nowego wozu bojowego przekazała Poseł Beata Mateusiak-Pielucha. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Poseł Mateusiak-Pielucha, wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk, wójt gminy Marek Jednak i Komendant Powiatowy PSP w Pajęcznie mł. bryg. Piotr Gzik.

Na uroczystości obecni byli również przedstawiciele samorządów powiatowego i gminnego jak również kierownik ARiMR w Pajęcznie Marta Kołodziej.

Po oficjalnej części ceremonii wójt gminy nie szczędził słów uznania dla pani poseł Beaty Mateusiak-Pieluchy za wsparcie oraz zainicjowanie montażu finansowego, którego efektem końcowym był możliwy zakup nowoczesnego pojazdu za 800 tys. zł. bez konieczności obciążenia tym samym budżetu gminy.

W sprawy organizacyjne z wielkim zapałem zaangażowali się mieszkańcy Wiewca, którzy zadbali o poczęstunek dla gości. Uroczystość uświetnił występ orkiestry strażackiej OSP Wiewiec i Dubidze pod batutą kapelmistrza Machała Beśki.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: