Uwaga na pijanych kierowców. W miniony weekend zatrzymano m.in. mężczyznę mającego 2,4 promila we krwi

283
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

W przeciągu minionego weekendu wieluńscy mundurowi skontrolowali stan trzeźwości 75 kierujących, zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych za stan techniczny pojazdów oraz 3 prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h .

Wieluńscy mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego 4 kierujących, którzy pijąc wcześniej alkohol zdecydowali się kierować pojazdami. Pierwszego kierującego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 11 maja br. w miejscowości Biała. Jak się okazało 71- latek kierował hondą civic mając w organizmie 1,6 promila alkoholu. Drugi z kierujących wpadł w ręce mundurowych 12 maja br. w Wieluniu na skrzyżowaniu ul. Sieradzkiej i Ciepłowniczej. Badanie alkomatem wykazało, że 37 -latek zdecydował się kierować samochodem mając 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Obaj kierujący poniosą teraz konsekwencje prawne związane z przestępstwem kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Podczas minionego weekendu policjanci skontrolowali również stan trzeźwości kierujących jednośladami. W dwóch przypadkach policyjny alkomat wykazał wynik powyżej dopuszczalnej normy. Pierwszy został zatrzymany do kontroli przez mundurowych 10 maja br. w miejscowości Skomlin, 37- latek kierował rowerem mając ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Drugi nieodpowiedzialny rowerzysta wpadł w ręce mundurowym 12 maja br. w Osjakowie. Jak się okazało 48 latek kierował rowerem mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenia obaj kierujący ukarani zostali mandatami karnymi.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: