Reprezentacja Urugwaju zagościła w Rząśni

344
Fot. https://rzasnia.pl/reprezentacja-urugwaju-w-rzasni/

W terminie od 12 do 17 maja 2019 r. w gminie Rząśnia gości reprezentacja Urugwaju U-20 przygotowująca się do Mistrzostw Świata w tej kategorii wiekowej, które odbędą się w już niedługo w Polsce.

Zespół Urugwaju aklimatyzuje oraz przygotowuje się do uczestnictwa w najważniejszych zawodach na świecie w tej kategorii wiekowej w piłce nożnej.

W zajęciach treningowych bierze udział 21 zawodników, którzy pod okiem sztabu szkoleniowego składającego się 13 osób, szlifują formę przed mistrzostwami świata.

W składzie zespołu z Urugwaju jest kilku zawodników, którzy mimo młodego wieku (najstarsi to 20 latkowie) znajdują się kadrach kilku bardzo dużych klubów.
Są to miedzy innymi Franco Israel bramkarz który gra w drużynie Juwentusu Turyn Primavera, Ronald Araújo obrońca FC Barcelona B, Juan Manuel Sanabria pomocnik Atletico Madryt B, Nicolás Schiappacasse napastnik AC Parma 1913 (pierwszy zespół), Bruno Méndez obrońca zespołu Corinthians (liga brazylijska).
Wartość rynkowa zawodników, którzy goszczą na stadionie w Rząśni szacowana jest na około 10 milionów euro.

Reprezentacja narodowa Urugwaju podczas Mistrzostw zagra w grupie C gdzie jej przeciwnikami są zespoły narodowe Hondurasu, Nowej Zelandii i Norwegii. Urugwajczycy pierwsze mistrzowskie spotkanie rozegrają 24.05.2019 w Łodzi z reprezentacją Norwegii, kolejny mecz to 27.05.2019 w Lublinie z zespołem Hondurasu i na zakończenie rywalizacji w grupach zmierzą się drużyną z Nowej Zelandii również w Łodzi.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: