Pajęczno: Zaproszenie do wzięcia udziału w akcji „Listy dla Ziemi” organizowanej wraz z Fundacją Ekologiczną Arka

72
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Inicjatywa polega na pisaniu przez młodych ludzi listów, które mają zwrócić uwagę na problem związany ze środowiskiem. Listy mają zachęcać dorosłych do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska, a w szczególności czystości powietrza, którym oddychamy.

Dzięki udziałowi w akcji dzieci mają możliwość zapoznania się z właściwymi postawami sprzyjającymi ochronie środowiska. Listy do Ziemi to listy pisane na specjalnym papierze wykonanym z makulatury, który można otrzymać w Urzędzie Miejskim w Pajęcznie w pokoju 103.

Tematyka listów związana jest z właściwą segregacją odpadów, zakazem spalania odpadów w piecach, postępowaniem w zgodzie z naturą i środowiskiem. List do Ziemi można napisać  w jednym z następujących tematów:

  • wszystkie kolory recyklingu;
  • drugie życie butelki – Rept.;
  • bądź eko;
  • bez śmieci;
  • nie pal śmieci, segreguj.

Spośród listów napisanych przez dzieci komisja złożona z pracowników Urzędu Miejskiego w Pajęcznie wybierze najpiękniejsze, a ich autorzy otrzymają nagrody.

W celu zgłoszenia prac do konkursu należy złożyć napisany list w pokoju103 w terminie do 10 maja 2019 r.

Celem propagowania ekologii w dniu 14 maja 2019 r. na placu za budynkiem Biblioteki Publicznej przy ul. Przemysłowej zostanie zorganizowany piknik ekologiczny, podczas którego zostaną odczytane najciekawsze Listy do Ziemi.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: