Kolejny wypadek samochodowy spowodowany przez nietrzeźwego kierowcę. Policja apeluje o zachowanie ostrożności

609
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Funkcjonariusze policji z Wieruszowa wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w środowy wieczór w Cieszęcinie, w powiecie wieruszowskim. W wyniku wypadku zderzyły się dwa pojazdy.

Wypadek miał miejsce 10 kwietnia 2019 roku około godziny 20:30 w Cieszęcinie w powiecie wieruszowskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący dostawczym peugeotem boxerem, 38 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i zderzył się z prawidłowo jadącym vw passatem, prowadzonym przez 20 – letniego mieszkańca gminy Galewice. Następnie kierujący boxerem uderzył w ogrodzenie przydrożnej posesji. W wyniku wypadku, kierowcy obu pojazdów oraz 20 – letni pasażer passata doznali obrażeń ciała, w związku z czym zostali przetransportowani do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pojazdy biorące udział w zdarzeniu uległy jednak znacznemu uszkodzeniu. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący boxerem w chwili wypadku miał w wydychanym powietrzu aż ponad 1,18 mg/dm3 alkoholu. Kierujący passatem był trzeźwy. Dokładne okoliczności tego wypadku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Za spowodowanie wypadku drogowego mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia i wysoka kara finansowa.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: