Rząśnia: Już dziś o 19:00 pokaz sztuk walki „Husaria Fight Night”

223
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Już dziś o godz. 19:00 w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rząśni rozpocznie się, odbywająca się pod patronatem Wójta Gminy Rząśnia, gala mieszanych sztuk walki „Husaria Fight Night”.

Za organizację gali MMA „Husaria Fight Night” odpowiedzialni są Damian i Mateusz Strzelczyk oraz Przemysław Karkowski z klubu Husaria Truskolasy, w którym szkolą się utalentowani zawodnicy z terenu powiatu pajęczańskiego.

Przedsmak wydarzenia już w piątek 5 kwietnia o godz. 17:00 w pajęczańskiej pizzeri Ricco zorganizowana zostanie konferencja prasowa połączona z oficjalnym ważeniem zawodników.

Sama gala rozpocznie się o godz. 19:00 dwoma walkami wstępnymi w których walczyć będą:
– w kategorii 61 kg: Kamil Zych przeciwko Daniel Wojańczyk,
– w kategorii boks 51 kg: Ola Więckowska przeciwko Justyna Wolińska.
Około godziny 20 nastąpi oficjalne rozpoczęcie gali i prezentacja zawodników, po której zobaczymy walki główne, gdzie zmierzą się:
– w kategorii K-1 120 kg: Damian Strzelczyk przeciwko Miłosz Wodecki,
– w kategorii 66 kg: Marek Keller przeciwko Sviatoslav Dutka,
– w kategorii 84 kg: Mikołaj Dziąbor przeciwko Daniel Zawierucha,
– w kategorii 77 kg: Rafał Zawada przeciwko Tomasz Turek,
– w kategorii 84 kg: Bartosz Kurek przeciwko Michał Rabiej,
– w kategorii 80 kg: Dawid Grzesik przeciwko Kondrad Słomian,
– w kategorii 83 kg: Konrad Buczkowski przeciwko Grzegorz Grzesikiewicz.

Po tych siedmiu pojedynkach czas na walkę główną wieczoru, w której, w kategorii 66 kg, zmagać się będą Arkadiusz Keller i Andrey Sapa.

Galę poprowadzi jeden z najpopularniejszych głosów sportowych w Polsce – znany między innymi z prowadzenia meczów piłkarskich, oficjalny spiker Euro 2012, Eurobasket 2009 i mistrzostw Europy w piłce ręcznej 2016 Andrzej Gliniak.

Podczas gali przewidziana jest licytacja przedmiotów podpisanych przez gwiazdy sportu i estrady. Licytacja odbędzie się na rzecz mieszkającej w Rząśni Nikoli Płuciennik cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe i autyzm atypowy.Wylicytować będzie można między innymi piłkę i koszulkę „Husaria Fight Nigt” z podpisem reprezentanta Polski Jakuba Błaszczykowskiego. Rękawice, kalendarz i koszulkę z podpisem legendy polskiego MMA, byłego mistrza federacji KSW, Marcina Różala Różalskiego oraz płyty z autografem polskiego rapera Gabriela Araba Al-Sulwi oraz koszulkę „Husaria Fight Night” z podpisami wszystkich walczących zawodników.

Wstęp na galę możliwy będzie już od godz. 18:00 i odbywać się będzie głównym wejściem (na rogu ulic 1 Maja i Bielskiego). Kibice będą kierowani do swoich sektorów przez służby porządkowe. Sektory i miejsca będą również odpowiednio oznaczone.
Parking dla kibiców przewidziano na placu przylegającym do terenu Gimnazjum (plac na którym zwyczajowo odbywają się Dni Gminy Rząśnia).
Organizatorzy proszą wszystkich o przestrzeganie poleceń służb porządkowych i ochrony oraz o nie wnoszenie i nie spożywanie na terenie hali napojów alkoholowych.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: