“Matka, matula, mateńka…” – konkurs recytatorski z okazji Dnia Matki

95
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z terenu gminy  do udziału w konkursie recytatorskim “Matka, matula, mateńka…”.

Cele konkursu to uczczenie Dnia Matki oraz przybliżenie wizerunku matki w literaturze, pobudzanie aktywności twórczej, upowszechnianie kultury języka, popularyzacja i promocja talentu dzieci i młodzieży z terenu gminy Rząśnia.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Rząśnia i przeprowadzony zostanie w 4 kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III, uczniowie klas IV- VI, VII-VIII oraz uczniowie gimnazjum.

Uczestników zgłaszają szkoły i instytucje kultury –każda szkoła może zgłosić 6 uczestników, pozostałe instytucje mogą zgłosić maksymalnie 3 osoby.
Każdy z uczestników konkursu przygotowuje do recytacji wiersz lub fragment prozy poświęcony Matce.

Można zaprezentować własny utwór, a czas występu nie może przekroczyć 5 minut.Zgłoszenia do udziału w konkursie należy dostarczyć osobiście na załączonej karcie uczestnika do 7 maja 2019 do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśni, ul. 1 Maja 16 A,
tel. 44 631 – 77 – 38.

Regulamin i karta uczestnika Konkursu Recytatorskiego dostępne na stronie: rzasnia.pl/konkurs-recytatorski-matka-matula-matenka-2019/?fbclid=IwAR0XoVeW44bgBk-k3vhhQD01iFxBg7GpzeU8_fBQHLkQwhjSBAPbeJevL54

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: