Chciał naprawić koło w samochodzie, okazało się, że ma 3 promile i zakaz prowadzenia pojazdów, a pasażer jest poszukiwany

742
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Bełchatowscy policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 26-latka, który odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i w okresie obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, natomiast 42-letni pasażer pojazdu, jak okazało się podczas czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy policji, był osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.

1 marca 2019 roku, tuż przed godziną 6:00, dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy vw golfa, który przemieszczał się ulicami Bełchatowa. Policjanci skierowani we wskazany rejon odnaleźli auto na ulicy Pabianickiej. VW golf stał zaparkowany na podjeździe wulkanizacyjnym. W lewym przednim kole pojazdu nie było powietrza. Kiedy mundurowi skontrolowali kierowcę okazało się, że 26-latek ma w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu, oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pasażer, 42-letni kolega kierowcy, wyraźnie zaskoczony kontrolą policyjną, okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. 26-letni notowany wcześniej mieszkaniec powiatu bełchatowskiego trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości i w okresie obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. 42-letni pasażer golfa, poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, trafił do aresztu w Piotrkowie Trybunalskim.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: