Zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym w Grudnej

749
Fot. www.belchatow.policja.gov.pl/?serwis=ebe&dzial=informacje&id=34502

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w środę, 27 lutego 2019 roku, na skrzyżowaniu drogi K74 z drogą wojewódzką W480 w miejscowości Grudna (gmina Szczerców).

27 lutego 2019 roku, około godziny 15:45 na skrzyżowaniu drogi krajowej K74 z drogą wojewódzką W480 w miejscowości Grudna doszło do zderzenia samochodu marki Ford Tourneo z pojazdem ciężarowym marki Mercedes Benz, którego naczepa wypełniona była ładunkiem drewna.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 53-latek kierujący ciężarowym mercedesem jechał od strony Bełchatowa w kierunku Wielunia. Natomiast od strony Widawy w kierunku Szczercowa samochodem marki Ford Tourneo podróżował 40-letni mieszkaniec Oświęcimia. Kierujący fordem po dojechaniu do skrzyżowania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciężarowemu mercedesowi, w wyniku czego doszło do groźnie wyglądającego zderzenia pojazdów. Oba samochody wpadły do rowu, a naczepa ciężarowego mercedesa z przewożonym ładunkiem przewróciła się. Kierujący pojazdami oraz 37-letni pasażer forda zostali przewiezieni do szpitala w Bełchatowie. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku oraz pojazdów biorących udział w zdarzeniu, teraz wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: